Osallistujille

Kaikille kilpailijoille, esiintyjille, valmentajille ja tuomareille lämpimästi tervetuloa SM-kilpailuihin!

SUORITUSJÄRJESTYKSET löytyvät tämän sivun vasemmasta reunasta.

ESIINTYJÄT
Iloksemme saamme mukaan esiintyjiä eri puolilta Suomea (Esvoli, Elise, Elise-J, JyVo, HämVs, Imatran Voimistelijat, SVS-seurat)

Kaikki esitykset on nyt lisätty. Valmentajat: ystävällisesti tarkistakaa vielä kertaalleen nimet ja esityspaikat pyydettyjen muutosten jälkeen!


AIKATAULU löytyy omalta sivultaan - kilpailijakohtaiset harjoitus- ja musiikiinsoittoajat lisätty.


Huom! Kunkin voimistelijan musiikit soitetaan musiikin toimivuuden testaamiseksi harjoitusajan aikana peräkkäin ilman taukoja. Varamusiikit laadukkailla CD:illä lisäksi jokaisella mukana!


D-LOMAKKEET on vastaanotettu, kopioitu ja lajiteltu tuomareille valmiiksi.


HUOM!
Valmentajilla on oikeus vaihtaa D-lomake vielä kilpailupäivän aamuna klo 10 mennessä. Lomakkeita pitää olla kopioituina oikea määrä:
lauantaina 6 kpl  sunnuntain määrä on 11 kpl (ylituomarit ja varjotuomarit mukana) klo 11:30 mennessä!
Valmentajan pitää laittaa  kopiomansa lomakkeet valmiiksi lajiteltujen D-lomakepinojen oikeisiin suoritusjärjestyksen mukaisiin kohtiin.  


OSALLISTUJAT

NUORTEN SM-NELIOTTELU
15 voimistelijaa



Hämeenlinnan Voimisteluseura (HämVs):
Hilma Kovanen ja Amanda Virkkunen
Suomalainen Voimisteluseura (SVS):
Alesia Kolomainen ja Juliska Pohjanvirta
Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVSE):
Helena Hirvonen ja Vanessa Jasnikovski
Suomalainen Voimisteluseura Vantaa (SVSV):
Nadja Ridal
Turun Naisvoimistelijat (TNV):
Julia Laine
Voimistelu- ja urheiluseura Elise (Elise):
Rebecca Gergalo, Heidi Hyvärinen, Millaroosa Karjalainen, Elisa Liinavuori, Grette Riehakainen, Anna Tikhomirova
Voimistelu- ja urheiluseura Elise - Järvenpää (Elise-J)
Emma Rantala


NUORTEN EM-KARSINTA II
yhdeksän voimistelijaa

Rebecca Gergalo (Elise), Helena Hirvonen (SVSE), Heidi Hyvärinen (Elise), Vanessa Jasnikovski (SVSE), Millaroosa Karjalainen (Elise), Alesia Kolomainen (SVS), Juliska Pohjanvirta (SVS), Emma Rantala (
Elise -J), Nadja Ridal (SVSV)


NAISTEN SM-NELIOTTELU
yhdeksän voimistelijaa


Rekolan Raikas (ReRa):
Jouki Tikkanen
Suomalainen Voimisteluseura (SVS):
Hulda Elopuro, Darja Kuosti 
Suomalainen Voimisteluseura Espoo (SVSE):
Inessa Rif
Voimistelu- ja urheiluseura Elise (Elise): 
Anna Hakala, Kristiina Lapina, Iina Linna, Ekaterina Volkova 
Voimistelu- ja urheiluseura Elise - Järvenpää
Kati Rantsi


NAISTEN MM-KARSINTA I
viisi voimistelijaa


Iina Linna (Elise) Kati Rantsi (Elise -J), Inessa Rif (SVSE),
Jouki Tikkanen (ReRa), Ekaterina Volkova (Elise)